SEO Uzmanı Kendi Olanağınızla SEO Yapma

Kendi Olanağınızla SEO Yapma

Sitenizi yükseltmek istediğinizde iyi bir araştırma yapmadan sağdan soldan duyduklarınızla sitenize uygulayacağınız SEO taktikleri bir gün mutlaka negatif olarak yine size yansıyacaktır. Her SEO'nun kendi doğrusu kendine kutsal olmasından kaynaklı, her çalışma siteden siteye farklı sonuç verebilmektedir. Bu nedenle bir başka siteye uygulanmış ve başarılı bir SEO çalışmasının sizin sitenizde de aynı başarıyı getireceği doğru olmayabilir. Yine de bir site sahibinin dikkat etmesi gereken noktaları sizler için başlıklar halinde derledik.

Siteniz için nasıl bir tema seçeceğinizden başlayabiliriz örnek olarak. E-Ticaret sitesi değilse, genel olarak Wordpress siteler işinizi görecektir. Joomla tercihinde de bulunabilirsiniz, ancak Joomla Wordpress'e göre daha geç index almaktadır.

Temanızı seçerken, büyük resimlerden kaçının, Google amca kullanıcıyı düşünerek büyük resimleri sevmediğini sürekli hatırlatıyor bizlere.

Ana sayfanızda mutlaka firmanızı ya da yaptığınız işi anlatan bir açıklama olmalıdır. Yazı dikkat çekici ve bilgi içerikli olmalı, aynı zamanda alt başlıklar ile desteklenmelidir. Alt başlıklar ilk zamanlar indexe girmesede ilerleyen zamanlarda hem index alacak hem de ziyaretçi çekecektir.

Facebook, Twitter ve Google Plus hesabı açın. Sitenizde her yayınladığınız yazıyı bu araçlarda paylaşın. Yalnız otomatik paylaşımlardan kaçının ve manuel olarak paylaşımda bulunmayı tercih edin, tabi bir iki cümle eklemeniz özgünlük açısından sizin lehinize olacaktır.

Sunucunuzun iyi olması gerekir. Yavaş açılan bir siteniz varsa, bunun sorun olduğunu kabul edin. Zaman içinde sunucunuzun yavaş olması nedeniye hem ziyaretçi kaybedecek hem de sıralamada düşeceksinizdir.

Konu hakkında profesyonel destek için 0 546 546 28 06 numaralı hattımızı arayabilir ve SEO hizmeti satın alabilirsiniz. seo uzmanı